Osobnost EMo

21. dubna 2008 v 15:12 | Lívia
Osobnost
Emař je člověk otevřeně hovořící o svých pocitech, je citlivý, stydlivý, introvertní, zasmušilý, tichý a má zlomené srdce. Často píše básně, ve kterých si vybíjí vztek, depresi a zmatek z toho, že mu okolní svět nerozumí. Píše o tom, že život je jen bolest.
Někdy může emař inklinovat k sebedestrukci, řezat se, pálit nebo si jinak ubližovat. Buď to považuje za "cool", nebo ho to prostě baví.
V poslední době se termín emo často používá v negativním smyslu, označuje přecitlivělou, psychicky labilní osobu. Hudba emo je srovnávána s chlapeckými kapelami 90. let a odpůrci ji považují za nepovedenou, s absencí talentu, módu emo považují za trapnou a o emařích si myslí, že se prezentují jako životem zhrzení, ale ve skutečnosti vedou spokojený život střední vrstvy. Považují emaře za sebelítostivé labilní teenagery, kteří vkládají veškerou energii do špatných básní a tráví příliš času na MySpace.com.
Dnešní emo kultura bývá považována za smutnou karikaturu toho, čím kdysi byla. Někteří si dokonce myslí, že emo působí na děti a teenagery tak negativně, že je může dohnat k sebevraždě.
Pro mnoho emařů ja ale tento životní styl uspojojující a vliv ema na duševní poruchy odmítají. Emo hudba mnoha lidem pomáhá zbavit se depresí a zjistit, že svět okolo nich není tak zkažený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Paci sa ti tento blog ?

Ano
Nie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama